Sports_Centre_and_GYM
Sports Centre - Deep Pink
GYM - Aqua
August 2018
MondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturdaySunday
30Jul311Aug2345
6:30am - 8:30am
AGS Junior Premier Basketball - David McKay x 2 courts
8:00am - 8:45am
Lion/Dragon Group - Yeh
1:00pm - 2:00pm
Prefects Leadership Programme - Ben Skeen
1:00pm - 2:00pm
Prefects Leadership Programme - Ben Skeen x2 courts
3:30pm - 5:30pm
AGS Fencing Training - Stephen King
3:30pm - 5:30pm
AGS Premier Basketball - Dave McKay x 2 courts
3:30pm - 5:30pm
OPEN A Basketball Training
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
6:00pm - 9:30pm
Akld B'Ball Winter Men's League - Tui Tait x2 courts
7:00pm - 9:30pm
Akld B'Ball Winter Men's League - Tui Tait
6:30am - 8:30am
17B & 17C Basketball Training x2 courts
7:00am - 8:30am
AGS Premier Basketball - David Mackay
3:15pm - 5:30pm
AGS Kendo & Swords Training - Mike Poulson
3:30pm - 5:30pm
AGS U17A & U15A Basketball Training
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
6:00pm - 9:30pm
Akld B'Ball Mens Summer League - Tracy Atiga x2 courts
7:00pm - 9:00pm
Auckland Swords - Kyle Macdonald
6:30am - 8:30am
AGS Premier Basketball - David McKay
7:00am - 8:30am
AGS Learn to Row - Campbell Lowe
1:00pm - 2:00pm
AGS Volleyball Training - Eddie Hare x2 courts
3:30pm - 5:30pm
AGS U15 Basketball Home Games
3:30pm - 5:30pm
AGS U15 Basketball Home Games
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
7:00pm - 9:00pm
AKBK Basketball Training - Ben Hur x2 courts
7:30pm - 8:30pm
DMK Kendo Training - Thomas Hong
9:30pm - 10:30pm
AKBK Basketball Training - Ben Hur x1 court
6:30am - 8:30am
U15B 7 U15C Basketball Training
7:00am - 8:30am
AGS Premier Basketball - David Mackay
1:00pm - 2:00pm
Prefect Leadership Programme - Ben Skeen x 2 courts
1:00pm - 2:00pm
Prefects Leadership Programme - Ben Skeen
3:30pm - 5:30pm
AGS Kendo Training - Mike Poulson
3:30pm - 5:30pm
AGS Premier Basketball - Dave McKay x 2 courts
3:30pm - 5:30pm
AGS Sword Fencing Training - Stephen King
5:30pm - 6:30pm
AGS U17 Basketball Home Game - College Sport/Adrienne Birtwistle x2 courts
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
7:00pm - 9:00pm
Auckland Swords - Kyle Macdonald
8:30pm - 10:00pm
SKIDS Basketball Training - Tracy x1 court
6:30am - 8:30am
Junior Premier Basketball Training - David McKay
7:00am - 8:30am
AGS Learn to Row - Campbell Lowe
3:30pm - 5:30pm
AGS Basketball Social Games
4:00pm - 10:00pm
AGS Volleyball & Basketball Home Games x2 courts
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
7:00pm - 9:30pm
Arnold Guantangco...BBall
9:00am - 10:30am
MAVS Basketball - Eric Garcia x2 courts
9:30am - 12:00pm
Weni Basketball Training
10:30am - 12:00pm
MAVS Basketball - Eric Garcia x1 court
12:15pm - 1:45pm
Basketball Training - David Mackay x2 courts
2:00pm - 6:00pm
Auckland Futsal - Craig Empson x2 courts
5:00pm - 7:00pm
JR Basketball
6:30pm - 9:30pm
PBA Basketball Tournament - Tracy x1 court
7:00pm - 10:00pm
Jackson Basketball Training - x1 court
11:00am - 1:00pm
John Lee-Doo Badminton
11:00am - 2:00pm
MAVS Basketball Training - Eric Garcia x1 court
1:00pm - 3:00pm
Auckland Swords - Kyle Macdonald
2:00pm - 6:00pm
Auckland Futsal - Craig Empson x2 courts
3:00pm - 5:00pm
Justin Borgueta Volleyball Training
5:30pm - 7:30pm
AUTCSA Basketball Training - Gary Bian
6:30pm - 9:00pm
AGS Ultimate Disc - Warren Buckingham x2 courts
6789101112
6:30am - 8:30am
AGS Junior Premier Basketball - David McKay x 2 courts
7:30am - 8:30am
High Jump Training - Mr Thom
1:00pm - 2:00pm
Prefects Leadership Programme - Ben Skeen
1:00pm - 2:00pm
Prefects Leadership Programme - Ben Skeen x2 courts
3:30pm - 5:30pm
AGS Fencing Training - Stephen King
3:30pm - 5:30pm
AGS Premier Basketball - Dave McKay x 2 courts
3:30pm - 5:30pm
OPEN A Basketball Training
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
6:00pm - 9:30pm
Akld B'Ball Winter Men's League - Tui Tait x2 courts
7:00pm - 9:30pm
Akld B'Ball Winter Men's League - Tui Tait
6:30am - 8:30am
17B & 17C Basketball Training x2 courts
7:00am - 8:30am
AGS Premier Basketball - David Mackay
3:15pm - 5:30pm
AGS Kendo & Swords Training - Mike Poulson
3:30pm - 5:30pm
AGS U17A & U15A Basketball Training
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
6:00pm - 9:30pm
Akld B'Ball Mens Summer League - Tracy Atiga x2 courts
7:00pm - 9:00pm
Auckland Swords - Kyle Macdonald
6:30am - 8:30am
AGS Premier Basketball - David McKay
7:00am - 8:30am
AGS Learn to Row - Campbell Lowe
1:00pm - 2:00pm
AGS Volleyball Training - Eddie Hare x2 courts
3:30pm - 5:30pm
AGS U15 Basketball Home Games
3:30pm - 5:30pm
AGS U15 Basketball Home Games
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
7:00pm - 9:00pm
AKBK Basketball Training - Ben Hur x2 courts
7:30pm - 8:30pm
DMK Kendo Training - Thomas Hong
9:30pm - 10:30pm
AKBK Basketball Training - Ben Hur x1 court
6:30am - 8:30am
U15B 7 U15C Basketball Training
7:00am - 8:30am
AGS Premier Basketball - David Mackay
1:00pm - 2:00pm
Prefect Leadership Programme - Ben Skeen x 2 courts
1:00pm - 2:00pm
Prefects Leadership Programme - Ben Skeen
3:00pm - 10:00pm
Grammar Basketball vs NZIBT Basketball - David Mackay x2 courts
3:30pm - 5:30pm
AGS Kendo Training - Mike Poulson
3:30pm - 5:30pm
AGS Sword Fencing Training - Stephen King
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
7:00pm - 9:00pm
Auckland Swords - Kyle Macdonald
6:30am - 8:30am
Junior Premier Basketball Training - David McKay
7:00am - 8:30am
AGS Learn to Row - Campbell Lowe
3:30pm - 5:30pm
AGS Basketball Social Games
4:00pm - 10:00pm
AGS Volleyball & Basketball Home Games x2 courts
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
7:00pm - 9:30pm
Arnold Guantangco...BBall
9:00am - 10:30am
MAVS Basketball - Eric Garcia x2 courts
9:30am - 12:00pm
Weni Basketball Training
10:30am - 12:00pm
MAVS Basketball - Eric Garcia x1 court
12:00pm - 1:30pm
U17A Basketball Training
12:15pm - 1:45pm
Basketball Training - David Mackay x2 courts
1:30pm - 2:30pm
Junior Prem Player Coaching
2:00pm - 6:00pm
Auckland Futsal - Craig Empson x2 courts
5:00pm - 6:00pm
JR Basketball
6:30pm - 9:30pm
PBA Basketball Tournament - Tracy x1 court
7:00pm - 10:00pm
Jackson Basketball Training - x1 court
11:00am - 1:00pm
John Lee-Doo Badminton
11:00am - 2:00pm
MAVS Basketball Training - Eric Garcia x1 court
1:00pm - 3:00pm
Auckland Swords - Kyle Macdonald
2:00pm - 6:00pm
Auckland Futsal - Craig Empson x2 courts
5:30pm - 7:30pm
AUTCSA Basketball Training - Gary Bian
6:30pm - 9:00pm
AGS Ultimate Disc - Warren Buckingham x2 courts
13141516171819
6:30am - 8:30am
AGS Junior Premier Basketball - David McKay x 2 courts
7:30am - 8:30am
High Jump Training - Mr Thom
1:00pm - 2:00pm
Prefects Leadership Programme - Ben Skeen
1:00pm - 2:00pm
Prefects Leadership Programme - Ben Skeen x2 courts
3:30pm - 5:30pm
AGS Fencing Training - Stephen King
3:30pm - 5:30pm
AGS Premier Basketball - Dave McKay x 2 courts
3:30pm - 5:30pm
OPEN A Basketball Training
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
6:00pm - 9:30pm
Akld B'Ball Winter Men's League - Tui Tait x2 courts
7:00pm - 9:30pm
Akld B'Ball Winter Men's League - Tui Tait
6:30am - 8:30am
17B & 17C Basketball Training x2 courts
7:00am - 8:30am
AGS Premier Basketball - David Mackay
3:15pm - 5:30pm
AGS Kendo & Swords Training - Mike Poulson
3:30pm - 5:30pm
AGS U17A & U15A Basketball Training
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
6:00pm - 9:30pm
Akld B'Ball Mens Summer League - Tracy Atiga x2 courts
7:00pm - 9:00pm
Auckland Swords - Kyle Macdonald
6:30am - 8:30am
AGS Premier Basketball - David McKay
7:00am - 8:30am
AGS Learn to Row - Campbell Lowe
1:00pm - 2:00pm
AGS Volleyball Training - Eddie Hare x2 courts
3:30pm - 5:30pm
AGS U15 Basketball Home Games
3:30pm - 5:30pm
AGS U15 Basketball Home Games
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
7:00pm - 9:00pm
AKBK Basketball Training - Ben Hur x2 courts
7:30pm - 8:30pm
DMK Kendo Training - Thomas Hong
9:30pm - 10:30pm
AKBK Basketball Training - Ben Hur x1 court
6:30am - 8:30am
U15B 7 U15C Basketball Training
7:00am - 8:30am
AGS Premier Basketball - David Mackay
1:00pm - 2:00pm
Prefect Leadership Programme - Ben Skeen x 2 courts
1:00pm - 2:00pm
Prefects Leadership Programme - Ben Skeen
3:30pm - 5:30pm
AGS Kendo Training - Mike Poulson
3:30pm - 5:30pm
AGS Premier Basketball - Dave McKay x 2 courts
3:30pm - 5:30pm
AGS Sword Fencing Training - Stephen King
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
6:30pm - 8:30pm
Auckland Futsal - Craig Empson x2 courts
7:00pm - 9:00pm
Auckland Swords - Kyle Macdonald
8:30pm - 10:00pm
SKIDS Basketball Training - Tracy x1 court
6:30am - 8:30am
Junior Premier Basketball Training - David McKay
7:00am - 8:30am
AGS Learn to Row - Campbell Lowe
3:30pm - 5:30pm
AGS Basketball Social Games
4:00pm - 10:00pm
AGS Volleyball & Basketball Home Games x2 courts
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
7:00pm - 9:30pm
Arnold Guantangco...BBall
9:00am - 10:30am
MAVS Basketball - Eric Garcia x2 courts
9:30am - 12:00pm
Weni Basketball Training
10:30am - 12:00pm
MAVS Basketball - Eric Garcia x1 court
12:00pm - 3:00pm
Premier Basketball Players Training
12:15pm - 1:45pm
Basketball Training - David Mackay x2 courts
2:00pm - 6:00pm
Auckland Futsal - Craig Empson x2 courts
7:00pm - 10:00pm
Jackson Basketball Training - x1 court
11:00am - 1:00pm
John Lee-Doo Badminton
11:00am - 2:00pm
Premier Basketball Training x1 court
1:00pm - 3:00pm
Auckland Swords - Kyle Macdonald
2:00pm - 6:00pm
Auckland Futsal - Craig Empson x2 courts
3:00pm - 5:00pm
Justin Borgueta Volleyball Training
5:30pm - 7:30pm
AUTCSA Basketball Training - Gary Bian
6:30pm - 9:00pm
AGS Ultimate Disc - Warren Buckingham x2 courts
20212223242526
6:30am - 8:30am
AGS Junior Premier Basketball - David McKay x 2 courts
7:30am - 8:30am
High Jump Training - Mr Thom
1:00pm - 2:00pm
Prefects Leadership Programme - Ben Skeen
1:00pm - 2:00pm
Prefects Leadership Programme - Ben Skeen x2 courts
3:30pm - 5:30pm
AGS Fencing Training - Stephen King
3:30pm - 5:30pm
AGS Premier Basketball - Dave McKay x 2 courts
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
6:00pm - 9:30pm
Akld B'Ball Winter Men's League - Tui Tait x2 courts
7:00pm - 9:30pm
Akld B'Ball Winter Men's League - Tui Tait
6:30am - 8:30am
17B & 17C Basketball Training x2 courts
7:00am - 8:30am
AGS Premier Basketball - David Mackay
3:15pm - 5:30pm
AGS Kendo & Swords Training - Mike Poulson
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
6:00pm - 9:30pm
Akld B'Ball Mens Summer League - Tracy Atiga x2 courts
7:00pm - 9:00pm
Auckland Swords - Kyle Macdonald
6:30am - 8:30am
AGS Premier Basketball - David McKay
7:00am - 8:30am
AGS Learn to Row - Campbell Lowe
1:00pm - 2:00pm
AGS Volleyball Training - Eddie Hare x2 courts
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
7:00pm - 9:00pm
AKBK Basketball Training - Ben Hur x2 courts
7:30pm - 8:30pm
DMK Kendo Training - Thomas Hong
9:30pm - 10:30pm
AKBK Basketball Training - Ben Hur x1 court
6:30am - 8:30am
U15B 7 U15C Basketball Training
7:00am - 8:30am
AGS Premier Basketball - David Mackay
1:00pm - 2:00pm
Prefect Leadership Programme - Ben Skeen x 2 courts
1:00pm - 2:00pm
Prefects Leadership Programme - Ben Skeen
3:30pm - 5:30pm
AGS Kendo Training - Mike Poulson
3:30pm - 5:30pm
AGS Premier Basketball - Dave McKay x 2 courts
3:30pm - 5:30pm
AGS Sword Fencing Training - Stephen King
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
6:30pm - 8:30pm
Auckland Futsal - Craig Empson x2 courts
7:00pm - 9:00pm
Auckland Swords - Kyle Macdonald
8:30pm - 9:30pm
MAVS Basketball Training - Eric Garcia x1 court
8:30pm - 10:00pm
SKIDS Basketball Training - Tracy x1 court
6:30am - 8:30am
Junior Premier Basketball Training - David McKay
7:00am - 8:30am
AGS Learn to Row - Campbell Lowe
4:00pm - 10:00pm
AGS Volleyball & Basketball Home Games x2 courts
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
7:00pm - 9:30pm
Arnold Guantangco...BBall
9:00am - 10:30am
MAVS Basketball - Eric Garcia x2 courts
9:30am - 12:00pm
Weni Basketball Training
10:30am - 12:00pm
MAVS Basketball - Eric Garcia x1 court
12:15pm - 1:45pm
Basketball Training - David Mackay x2 courts
1:00pm - 2:00pm
SPECIAL TRAINING GUESTS
3:00pm - 7:00pm
Auckland Futsal - Craig Empson x2 courts
5:00pm - 7:00pm
JR Basketball
6:30pm - 10:00pm
PBA Basketball Tournament - Tracy x1 court
7:00pm - 10:00pm
Jackson Basketball Training - x1 court
11:00am - 1:00pm
John Lee-Doo Badminton
11:00am - 2:00pm
MAVS Basketball Training - Eric Garcia x1 court
1:00pm - 3:00pm
Auckland Swords - Kyle Macdonald
2:00pm - 6:00pm
Auckland Futsal - Craig Empson x2 courts
3:00pm - 5:00pm
Justin Borgueta Volleyball Training
5:30pm - 7:30pm
AUTCSA Basketball Training - Gary Bian
6:30pm - 9:00pm
AGS Ultimate Disc - Warren Buckingham x2 courts
27282930311Sep2
6:30am - 8:30am
AGS Junior Premier Basketball - David McKay x 2 courts
7:30am - 8:30am
High Jump Training - Mr Thom
1:00pm - 2:00pm
Prefects Leadership Programme - Ben Skeen
1:00pm - 2:00pm
Prefects Leadership Programme - Ben Skeen x2 courts
3:30pm - 5:30pm
AGS Fencing Training - Stephen King
3:30pm - 5:30pm
AGS Premier Basketball - Dave McKay x 2 courts
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
6:00pm - 9:30pm
Akld B'Ball Winter Men's League - Tui Tait x2 courts
7:00pm - 9:30pm
Akld B'Ball Winter Men's League - Tui Tait
9:30pm
ARMY TRAINING
6:30am - 8:30am
17B & 17C Basketball Training x2 courts
7:00am - 8:30am
AGS Premier Basketball - David Mackay
3:15pm - 5:30pm
AGS Kendo & Swords Training - Mike Poulson
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
6:00pm - 9:30pm
Akld B'Ball Mens Summer League - Tracy Atiga x2 courts
7:00pm - 9:00pm
Auckland Swords - Kyle Macdonald
6:30am - 8:30am
AGS Premier Basketball - David McKay
7:00am - 8:30am
AGS Learn to Row - Campbell Lowe
1:00pm - 2:00pm
AGS Volleyball Training - Eddie Hare x2 courts
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
7:00pm - 9:00pm
AKBK Basketball Training - Ben Hur x2 courts
7:30pm - 8:30pm
DMK Kendo Training - Thomas Hong
9:30pm - 10:30pm
AKBK Basketball Training - Ben Hur x1 court
6:30am - 8:30am
U15B 7 U15C Basketball Training
7:00am - 8:30am
AGS Premier Basketball - David Mackay
1:00pm - 2:00pm
Prefect Leadership Programme - Ben Skeen x 2 courts
1:00pm - 2:00pm
Prefects Leadership Programme - Ben Skeen
3:30pm - 5:30pm
AGS Kendo Training - Mike Poulson
3:30pm - 5:30pm
AGS Premier Basketball - Dave McKay x 2 courts
3:30pm - 5:30pm
AGS Sword Fencing Training - Stephen King
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
6:30pm - 8:30pm
Auckland Futsal - Craig Empson x2 courts
7:00pm - 9:00pm
Auckland Swords - Kyle Macdonald
8:30pm - 10:00pm
SKIDS Basketball Training - Tracy x1 court
6:30am - 8:30am
Junior Premier Basketball Training - David McKay
7:00am - 8:30am
AGS Learn to Row - Campbell Lowe
4:00pm - 10:00pm
AGS Volleyball & Basketball Home Games x2 courts
6:00pm - 7:00pm
TIBBS HOUSE
7:00pm - 9:30pm
Arnold Guantangco...BBall
9:00am - 10:30am
MAVS Basketball - Eric Garcia x2 courts
9:30am - 12:00pm
Weni Basketball Training
10:30am - 12:00pm
MAVS Basketball - Eric Garcia x1 court
12:15pm - 1:45pm
Basketball Training - David Mackay x2 courts
2:00pm - 6:00pm
Auckland Futsal - Craig Empson x2 courts
5:00pm - 6:30pm
JR Basketball
6:30pm - 9:00pm
PBA Basketball Training - Tracy x1 court
7:00pm - 10:00pm
Jackson Basketball Training x 1 court
11:00am - 1:00pm
John Lee-Doo Badminton
11:00am - 2:00pm
MAVS Basketball Training - Eric Garcia x1 court
1:00pm - 3:00pm
Auckland Swords - Kyle Macdonald
2:00pm - 6:00pm
Auckland Futsal - Craig Empson x2 courts
3:00pm - 5:00pm
Justin Borgueta Volleyball Training
5:30pm - 7:30pm
AUTCSA Basketball Training - Gary Bian
6:30pm - 9:00pm
AGS Ultimate Disc - Warren Buckingham x2 courts
Display:
Navigation Bar:
AbsoluteRelativeBothNeither
This Calendar:
System Options:
Home Login